Historie

BLUM - Průmyslová elektronika s.r.o. byla založena dne 23. 7. 2001 společníky Haraldem Blumem a Danielem Josefusem s cílem vyrábět induktivní komponenty pro potřebu mateřské firmy. V počátcích jsme byli podporováni mateřskou firmou BLUM Industrie-Elektronik GmbH, která byla aktivní v oblasti výroby spínaných zdrojů již déle než 35 let. S postupem času si k nám našli cestu zákazníci z širokého spektra průmyslových oborů. Na sklonku roku 2003 jsme se přestěhovali z provozovny v Ostravě do zrekonstruovaných prostor na adrese sídla firmy. Tyto prostory byly v průběhu let rozšiřovány až do dnešního stavu, kdy užitná plocha činí více než 500 m2.

Od roku 2006 udržujeme certifikát kvality dle ISO 9001 v platném znění.

Neustále rozšiřujeme strojový park a ve srovnání s rokem 2001, 2002, kdy jsme navíjeli na jediné lineární navíječce, jsme schopni uspokojit velmi široké požadavky zákazníků na několika poloautomatických strojích. Průměry drátu 0,05 mm až 4,0 mm, otáčky vřetene 750 až 12000 ot/min. Navíjení toroidních jader jsme zavedli v roce 2005, máme k dispozici několik plně programovatelných navíjecích strojů, široké příslušenství navíjecích stolů, hlav a zásobníků. Vlastníme tzv. bezzásobníkovou technologii navíjení, kdy jsme schopni navinout jádro až do průměru zbytkového vniřního otvoru rovnému trojnásobku použitého drátu.

Strojový navíjecí park doplňuje kontrolní pracoviště, zde jsme schopni změřit téměř jakýkoliv parametr, včetně testů vyskokým napětím AC, popř. DC. Všechny výsledky jsou ukládány do databáze.

Samozřejmostí jsou pracoviště pájení, jak bezolovnaté, tak olovnaté pro speciální projekty pro použití ve vojenské technice, dále pájení v ochranné atmosféře, robotické pájení pro velké série. Přípravné práce probíhají na stříhacích a odizolovávacích automatech, pro ruční pájení používáme od roku 2009 vysokofrekvenční pájedla MetCal.